Լ Ր Ա Ց ՈՒ Ց Ի Չ  Ա Ր Ձ Ա Ն Ա Գ Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿ ՀԻՄՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՓՈԽԸՄԲՌՆՄԱՆ ՀՈՒՇԱԳՐԻ
Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպությունը և Հայաստանի Հանրապետության Կառավարությունը (այսուհետ՝ Կողմեր), լինելով 1999 թվականի սեպտեմբերի 15-ին Երևանում ստորագրված «Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության և Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության միջև Երևանում Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության գրասենյակ հիմնելու մասին» Փոխըմբռնման հուշագրի (այսուհետ՝ Փոխըմբռնման հուշագիր) Կողմեր,
պայմանավորվում են հետևյալի մասին.
9-րդ հոդվածի վերջում ավելացնել հետևյալ նախադասությունը՝ որպես վերջին պարբերություն.
«Գրասենյակի՝ տեղում հավաքագրված անձնակազմն ազատվում է հարկումից Գրասենյակի կողմից իրեն վճարվող աշխատավարձի և այլ համանման վարձատրության մասով»:
Սույն Արձանագրությունը Փոխըմբռնման հուշագրի անբաժանելի մասն է:
Սույն Արձանագրությունն ուժի մեջ կմտնի Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության՝ սույն Արձանագրության ուժի մեջ մտնելու համար անհրաժեշտ ներպետական ընթացակարգերը կատարելու մասին Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպությանը ծանուցելու օրվանից:
Կատարված է Երևանում 2005 թվականի փետրվարի 7-ին, երկու բնօրինակով՝ անգլերեն և հայերեն, երկու տեքստերն էլ հավասարազոր են: Արձանագրության դրույթների մեկնաբանության ժամանակ տարաձայնություն առաջանալու դեպքում կգերակայի անգլերեն տարբերակը:
Արձանագրությունն ուժի մեջ է մտել 06.10.2005թ.